talmacibas vidusskola - skola - r1tv.lvRīgas 1. Tālmācības vidusskola piedāvā apmācības eksternātā, kas nozīmē pilnībā patstāvīgu mācīšanos. Apmācības neklātienē tālmācības vidusskolā garantē, ka var nestaigāt uz skolu un tikai 1 gada laikā apgūt visu mācību programmu, veiksmīgi nokārtojot visas pārbaudes. Mācību programma ir pārdomāta, gudri sastādīta un ļoti labi izpildīta, lai mācīšanās process būtu iespējami interesants, viegls un pārliecinošs! Pabeidzot skolu tiek izsniegts dokuments par vidējās izglītības iegūšanu, kas ir atzīts visā pasaulē. Uz 1. tālmācības vidusskolu var pāriet no jebkuras citas skolas, pat skolēns jau 12. klasē. Tādējādi netiek zaudēts laiks, jo nav jāiekavē vairāki mēneši, gaidot uzņemšanu. Visi mācību kursi, kurus skolēns ir apguvis jau iepriekš, tiks ieskaitīti, nepieciešams tikai uzrādīt sekmju izrakstus. Tādējādi būs iespējams apgūt visas nepieciešamās zināšanas, kam jābūt vidusskolas programmā – vienīgi mācību process ir daudz mobilāks.

Tālmācības vidusskola (http://www.r1tv.lv/lv/talmaciba) ļauj jauniešiem pašiem organizēt savu laiku – 18. gadus sasnieguši jaunieši jau var strādāt un paralēli mācīties internetā. Skola pasniedz mācības attālināti, ievietojot uzdevumus un mācību materiālus tālmācības programmā. Pirms tam skolēnam tiek sniegta pieeja šai virtuālajai mācību videi un, izpildot uzdevumus tie tiek saglabāti šajā sistēmā. Tādējādi skolotājs var pārbaudīt izpildīto uzdevumu rezultātus un sniegt atbildi, paziņojot atzīmes un rekomendācijas tālākajā darbā. Vajadzības gadījumā skolotājs piedāvā papildus mācību materiālus un norādes uz informatīvajiem avotiem. Šajā procesā pasniedzējs strādā  onlainā vienlaicīgi ar visiem skolēniem. Katra nodarbība sastāv no lekcijas ar saistošu informatīvo avotu pasniegšanu (attēli, kodolīgi kosnpekti, paskaidrojošie videomateriāli). Skolēni var sniegt atbildes uz skolotāja jautājumiem, kas adresēti visiem uzreiz vai vienam skolēnam.

Neviens nenoliegs, ka mūsdienās mācības attālināti ir ļoti ērts un mūsdienīgs apmācību veids, kā arī neatsverams zināšanu gūšanu avots. Skolēnam tas garantē mobilāku mācību procesu, jo iespējams brīvi organizēt savu mācību laiku. Tālmācība būs izdevīgākais variants patstāvīgiem un mūsdienīgiem jauniešiem, kas grib brīvi rīkoties ar laiku un pabeigt vidusskolu.

Rīgas vidusskola – Rīgas 1. Tālmācības vidusskola atrodas Rīgā, A.Saharova 35, bet plašāku informāciju par pašu mācību procesu un cenu iespējams uzzināt skolas mājaslapā www.r1tv.lv.