aizdevumsKā aizņemties gudri?

Veiksmīgas naudas pārraudzīšanas pamatā ir kārtīga budžeta plānošana. Tomēr ir arī tādi tēriņi, kurus nekādi nevar ieplānot. Ja lieku līdzekļu neparedzētu izdevumu segšanai nav, atliek vēl vēl viena iespēja – aizdevums. Nereti aizdevums tiek prasīts ģimenes locekļiem vai draugiem, taču tas ne vienmēr nes cerēto rezultātu, īpaši – ja vajadzīgs lielāka apmēra aizdevums. Šobrīd arvien populārāki kļūst ātrie kredīti. Naudas aizdevums internetā ir salīdzinoši vienkārši noformējams.

Ātrie kredīti beidzamo gadu laikā iemantojuši plašu popularitāti. Un ne velti – ātrie kredīti ir noformējami salīdzinoši ātri, bez ķīlas un galvojuma.

Lai ātrais aizdevums attaisnotu uz to liktās cerības, tas jāizvēlas gudri. Noteikti būtiski salīdzināt vairāku kredītdevēju piedāvājumus, lai izdarītu veiksmīgāko izvēli. Mēģinot saprast, kurš ātrais aizdevums būs piemērotākais, jāņem vērā tādi faktori, kā – pieejamā aizdevuma summa, atmaksas termiņš, procentu likme , kā arī citi līguma nosacījumi.

Kā izvēlēties labāko aizdevumu? Aizdevuma apmērs

Vispirms jau vajadzīgs izvērtēt, cik liels ir vēlamais naudas aizdevums. Ja tas ir samērā mazs, var noderēt kāds no īstermiņa kredītiem, taču, ja finanses vajadzīgas lielāku plānu īstenošanai, jāuzzina, ko piedāvā ilgtermiņa ātrie kredīti.

Cik nāksies pārmaksāt?

Katrs vēlas aizņemties pēc iespējas izdevīgāk, tādēļ jāpievērš uzmanība arī kredīta procentu likmei. Tā ļauj iegūt priekšstatu, cik nāksies pārmaksāt. Ņemot vērā lielo konkurenci , ātrie kredīti bieži tiek izsniegti bez pievienotas procentu maksas. Tas nozīmē, ka pēc noteiktā termiņa beigām būs jāatdod tikai kredīta pamatsumma. Jāatzīmē, ka tas attiecināms tikai uz kredītdevēju jaunajiem klientiem. Aizņemoties atkārtoti, naudas aizdevums internetā būs jau ar procentiem. Vēl kāda svarīga nianse – ar 100% atlaidi komisijas maksai tiek piedāvāti tikai īstermiņa naudas aizdevumi – ar noteikumu, ka tie tiek atmaksāti līdz noteiktā termiņa beigām.

Vecuma ierobežojums

Vērā ņemams fakts ir arī vecuma ierobežojums. Vecums, no kura visbiežāk ātrais aizdevums tiek izsniegts, ir 20 gadi. Par šādu praksi vienojusies liela daļa kredītdevēju, lai veicinātu atbildīgu aizņemšanos. Taču ir arī aizdevēji, kuru piedāvājumā naudas aizdevums internetā arī no 18, 19 vai 21 gada vecuma.

Izskatot aizdevuma pieteikumu, kredītdevējs uzmanību pievērš tādiem kritērijiem kā kredītvēsture un ienākumu līmenis. Lai ātrais aizdevums tiktu veiksmīgi piešķirts, kredītvēsturei jābūt pozitīvai, bet ienākumiem – pietiekamiem, lai varētu atdot aizdevumu.

Atbildīgas aizņemšanās pamatprincipi

Taču jāņem arī vērā, ka naudas aizdevumi ir atbildība, tāpēc tos būtiski noformējot atbildīgi.

Lai paņemto kredītu bez sarežģījumiem varētu atmaksāt, izvērtē savas iespējas uzņemties šīs saistības. Piemēram, ja nepieciešams īstermiņa naudas aizdevums internetā, tas būs jāatmaksā mēneša laikā. Lielāku naudas summu vari atmaksāt ilgākā laika posmā, veicot ikmēneša maksājumus.

Naudas aizdevumi var palīdzēt dažādās situācijās, jo pieejami pat tad, kad nauda nepieciešama pēc iespējas ātrāk. Taču naudas aizdevumi paredzēti tikai neplānotu izdevumu gadījumā. Lai ātrais aizdevums nesagādātu problēmas, aizņemies atbildīgi, izvērtējot savu maksātspēju.