Ja radušies neplānoti izdevumi, taču finanšu , lai tos segtu nav, mūsdienās ir dažādas iespējas aizņemties. Piemēram, kredīti online, kas tiek izsniegti dažādos apmēros uz īsākiem un garākiem termiņiem.

Kredīti online ir diezgan parocīgi piesakāmi, kas sevišķi noder, kad nauda vajadzīga steidzami. Tomēr šāds kredīta aizdevums nav piemērots visiem un arī ne visos dzīves gadījumos. Pirmkārt kredīta aizdevums izveidots svarīgu jautājumu risināšanai, otrkārt – tas tiek izsniegts maksātspējīgām personām.

Kredītam mēdz pieteikties personas ar dažādu pieredzi, tāpēc bieži rodas jautājums, kur un vai vispār saņemams kredīts ar sliktu kredītvēsturi. Tā kā online kredīti tiek doti ar vienkāršākiem nosacījumiem, kur vienīgā garantija ir kredītņēmēja maksātspēja un kredītvēsture, aizdevēju, kuru sortimenā ir kredīts ar sliktu kredītvēsturi, nav.
Vērtējot vai ātrais aizdevums tiks piešķirts, liela nozīme ir arī pretendenta gadu skaitam. Pie lielas daļas kredītdevēju ātrais aizdevums pieejams no 20 gadiem, taču pie dažiem kredītdevējiem pieejams arī kredīts no 18 gadu vecuma vai no 19 gadiem.
Atbildīgas aizņemšanās veicināšanai – aizdevumi personām no 20 gadiem
Lēmums par kredītu izsniegšanu no 20 gadiem balstīts uz kredītkompāniju ieceri veicināt pārdomātu kredītu ņemšanu. Tā kā kredītņēmējiem no 20 gadiem biežāk ir augstāka maksātspēja, jo daļa no tiem jau ir uzsākuši darba gaitas, kredīts no 20 gadiem ir drošāks, kā kredīts no 18 gadu vecuma.

Kas piemērotāks – patēriņa vai īstermiņa kredīts?

Kredīti online noderīgi dažādās situācijās. Piemēram, ja vajadzīgā naudas summa ir salīdzinoši maza, parocīgs būs īstermiņa kredīts. Īstermiņa kredīts vairumā gadījumu tiek izsniegts uz 30 dienām, pieejamā summa ir līdz dažiem simtiem eiro. Jāielāgo – aizņemoties pirmo reizi maksimālā summa parasti ir mazāka, kā tad, ja īstermiņa kredīts tiek ņemts otro un turpmākās reizes. Savukārt nopietnāku plānu īstenošanai noderīgs ātrais aizdevums uz garāku termiņu. Šāda veida ātrais aizdevums piedāvā saņemt līdz dažiem tūkstošiem eiro un jāatdod saskaņā ar maksājumu grafiku. Lai izvērtētu, kurš ātrais aizdevums ir noderīgākais, pārdomā , kam tas vajadzīgs un, galvenais, kādu summu ik mēnesi vari atvēlēt tā atmaksai. Lēmuma pieņemšanu atvieglos aizdevēju interneta vietnēs esošais kredīta kalkulators, kas atspoguļos paredzēto regulārā maksājuma apmēru.

Cik svarīgi ir aizņemties pārdomāti

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā īstermiņa kredīts vai ātrais aizdevums uz ilgāku laiku var kļūt par atbilstošu risinājumu. Protams, tikai ar noteikumu, ja pirms tā noformēšanas būsi informēts par visiem līguma nosacījumiem un izvērtēsi savu maksātspēju. Termiņā neatdots parāds var radīt problēmas nākotnē, piemēram, sabojāt kredītvēsturi. Un, kā zināms, kredīts ar sliktu kredītvēsturi izsniegts vairs netiek.