csdd eksamensLai būtu atļauts vadīt automašīnu un būt likumisks ceļu satiksmes dalībnieks, ir obligāti jānokārto autovadītāja tiesības. Potenciālos apmāca pasniedzēji un braukšanas instruktori.
B kategorijas apmācība autoskolā paredz nokārtot vadītāja braukšanas apliecību tādu transportlīdzekļu vadīšanā, kuru sēdvietu daudzums pieskaitot vadītāja sēdvietu nepārsniedz 9 sēdvietas un kuru masa ir ne lielāka par 3,5 tonnām. Uzsākot apmācības, kursanti izies 1. palīdzības kursus, apgūs ceļa satiksmes noteikumus, kā arī uz konkrēto kategoriju attiecīgo teoriju. Pieteikties autoskolai var jau no 16 gadu vecuma.
Līdztekus ceļa satiksmes noteikumu apguvei kursants var uzsākt auto vadīšanas apmācību pie Teorijas apguves laikā var sākt braukšanas nodarbības, bet pirms tam nepieciešama personas medicīniskā izziņa pagaidu tiesību iegūšanai..
KOMERCIĀLO PĀRVADĀTĀJU ŠOFERU TIESĪBAS
Pilnīgi visiem autovadītājiem, kuri veic pārvadājumus Eiropas Savienībā piereģistrētā uzņēmumā, obligāta profesionālas kategorijas apliecība.
Pabeidzot apmācības autoskolā, beigu eksāmens jāveic Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Noslēguma eksāmens teorijā nošķir 2 posmos.
Pirmajā posmā kategorijai atbilstošs teorijas pārbaudījums ceļu satiksmes noteikumos.
Otrajā posmā ir teorijas eksāmens profesionālajos jautājumos. Ja kursants neiegūs vairāk par piecām nepareizām atbildēm, tad eksāmens ir ieskaitīts. Kad ir sekmīgi nokārtota eksāmena teorija, nobeigumā ir pārbaudījums braukšanā.
VALSTS EKSĀMENS CSDD TEORIJĀ UN BRAUKŠANĀ
Valsts eksāmenam var pieteikties tie, kas ir sasnieguši pilngadību un ceļu satiksmē nobraukuši kaut vai mazāk pieļaujamo stundu skaitu autoskolas instruktora klātbūtnē, kā arī sekmīgi nokārtojuši autoskolas eksāmenus. Pirmais ir mācību teorijas eksāmens, kurā ir kategorijai atbilstoši jautājumi. CSDD inspektora pavadībā notiek pārbaudījums braukšanu prasmēs – no sākuma figūru laukumā, pēcāk ceļu satiksmē.
CSDD teorijas un praktiskais eksāmens ir beigu etaps, kuru, veiksmīgi noliekot, cilvēks var iesniegt visus vajadzīgos dokumentus autovadītāja apliecības saņemšanai.